Beauty & fashion workshop by Stanislava H. Hricová

V sobotu prvého marcového dňa som absolvovala konečne na Slovensku PRVÝ workshop pre fotografov so zameraním na fotenie beauty a fashion. Píšem konečne, pretože som sa k takemu u nás fakt nedostala, všetko sa jednoducho deje v zahraničí. Najbližšie asi v Londýne. Aj keď tam chodievam každý rok aspoň dvakrát s mojím manželom, predsa som chcela niečo bližšie.
Stankin workshop som objavila na facebooku, však kde inde sa v tejto dobe môžete dozvedieť, že kto niečo organizuje. :) Hneď som sa prihlásila. Nadšená som nebola len ja, ale aj Lea (šéfrefdaktorka najskvelejšieho ženského magazínu WINK). Lei, ďakujem ti z celého srdca za podporu, že ma chceš mať lepšou fotografkou tak, ako to chcem aj ja. :) Všetko, čo sa týka fotografie hlcem jedna radosť. Tútoriály ako retušovať, návody ako si postaviť svetlá, aké svetlo použili, kam ho umiestnili…..Predtým som ani nevedela, čo je to clona, čo možno neviete ani vy. :-) Úplne ma to zhltlo. Čomu som najradšej na svete. Svoju prácu a hobby v jednom by som nevymenila za nič na svete.

Program workshopu bol rôznorodý. Prišla nám porozprávať majiteľka agentúry MIX MODEL management Zuzka o tom, ako funguje spolupráca fotografa s agentúrou, s modelkami, vizážistka Viki nám porozprávala svoje skúsenosti z photoshootingov, tiež aj výborná stylistka Barborka nám dala svoje tipy, ako byť čo najlepší.Teóriu sme mali za sebou, išlo sa na prax. Dve modelky boli dokonale nalíčené, nastylované, aby sme mali fakt super fotky. Martina nám pózovala na beauty fotku a Natália bola zase zodpovedná za fashion pózy. :) Skúšali sme si rôzne svetlá, reflektor, klasický softbox, ringflash, parabola, beauty dish, ako sa správajú, keď ich dáme od objektu ďalej, bližšie, s odrazkou, bez nej… Skrátka všetko, čo mi doteraz chýbalo vidieť naživo. Z internetu som si toho naštudovala viac než dosť, a na tomto workshope som si informácie utvrdila a zistila som, na čo mám ďalej šetriť. :-)))

Fotili sme, fotili sme veeeeľa, modelky parádne pózovali, občas sme si ich každý usmernil, ako sme cítili. Potom sme sa dali na retušovanie, predtým rýchla kávička, ktorá nám padla úplne vhod. Stanka bola trošku neistá, lebo nemala svoj počítač, ale to jej na kvalite úpravy beauty fotky neubralo.. Veľa vecí som vedela, zase z netu :), však preto som skončila minulý rok u očného :) Naučila som sa konečne tajomstvo peknej zjednotenej pleti a pórov :). 
Celkové zhodnotenie workshopu: jednotka s hviezdičkou. Teším sa na ďalšie. Nasledujúci ma čaká v Taliansku, držte palce a potom pozerajte novinky určite. 
PS: Viac fotografií nájdete na www.ocarujuca.sk
.Vaša Kaja.