Kreatívne fotenie so Simonetou

Konečne som sa odhodlala nafotiť niečo kreatívne a trochu sa vyblázniť. Tomu sa asi hovorí materská dovolenka. :-) Ja neobsedím ani chvíľu bez roboty. Moja dcérka je rada, že sa u nás niečo deje, priučí sa komunikácii, líčeniu a foteniu už od malilinka. Jeeej, to sa teším na jej výtvory! :-)))

Akú inú modelku som si mohla na takéto fotenie zobrať? Len Simonetu Hladkú! Isto ste si všimli medzi fotkami v portfóliu, že už nám raz pózovala. Má krásnu čistú pleť, super výraz a presne vie, čo od nej chcem. Výborne sa s ňou komunikuje a naozaj je za hocičo. Však sme ju chúďatko skoro prišpendlili o kvetiny a pri fotení s bahniatkami mala na vlasoch masku na pleť, čoho výsledný efekt bol žiadny, keďže maska na pleť je predsa maska na pleť.

Pri fotení s kvetmi sme naozaj nevedeli, aký výsledný efekt bude, keďže kvety nie sú živé. Inšpirovala som sa jednou z mojich obľúbených zahraničných fotografiek. Použila som denné svetlo, aby to pôsobilo príjemne a prirodzene. Jej biela pleť má v skutočnosti naozaj blízko k fotkám. Sisa jej na celú tvár naniesla a poriadne rozotrela vodovú farbu na tvár a ostatné všetko je dekoratívna kozmetika. Biela špirála je jedna časť z dvojitej maskary so zvýrazňujúcim efektom, ktorú ponúka jedna z najväčších firiem nielen na dekoratívku. Majú reklamu asi všade. Stále neviete? Začína sa na písmeno L... :-)

Naša asistentka Peťa pomáhala s ukladaním, prekladaním, nakladaním kvetov čo najbližšie k Siminej tvári, keďže išlo o portrét. Výsledný efekt bol skvelý už vo foťáku, stačilo trochu zvýrazniť farbu kvietkov, trošku retuše na tvári modelky a šup von, nech všetci vidia nezvyčajný portrét, aký sú u Očarujúcej zvyknutí. 

Na Veľkú noc sme sa pripravovali fotením. Okrem bahniatok sme použili jutu na hlavu s halúzkami, nejakú suchotinku, ktorú som našla doma vo váze, čo mi svokra naaranžovala, rôzne pokrútené konáriky, ktoré som nazbierala vlastnoručne pri prechádzke s dcérkou. Najlepšie na tom bolo, že som ich začala zbierať hneď, ako sme vyšli s kočíkom von, väčšinou prechádzka nám trvá také dve hodiny, takže celé dve hodiny som kráčala s haluzami v úložnom priestore kočíka. No čo, aspoň som bola iná ako ostatné matky. :-) Keby sa ma niekto opýtal, na čo tie konáre, však na fotenie, nie? U mňa je všetko na fotenie. :-) (dobrý argument pred manželom, keď si kupujem už štvrtý obrovský náhrdelník :-))

V tomto prípade som sa taktiež dostala do zahraničia a "moja" fotografka to vyhrala. Preto tieto výsledné fotky s prírodnými materiálmi. Inak, všimnite si na jednej foto z backstage sú dve modelky. Jedna Sima sediaca a jedna Sisa ležiaca. Haha. :-))) Na to Sisa povedala, že toto je jediná robota, v ktorej sa dá ležať na zemi. :-) Dávam jej za pravdu, totiž v inej polohe vtedy ani byť nemohla, lebo stále bola v zábere. :-) Nafotili sme to dosť rýchlo, asi aj preto, lebo moja princezná bola mrzutá z únavy. Potom som s ňou rýchlo išla von a zaspala v stotine sekundy. 

Verím, že sa Vám naše výtvory páčia. So Simou vymýšľame opäť niečo nové, zatiaľ ani sama neviem presne čo. Budeme sa tešiť rovnako ako Vy. :-)
V prípade, že máte nejakú inšpiráciu a chceli by ste aj Vy byť tak naličené, odfotené, sem s návrhom. Môžete sa tak aj Vy spolupodieľať na kreatívnom fotení v hlavnej úlohe s Vami. :-)