Môj krátky pobyt v Miláne alebo ako som išla nabrať nové fotografické triky

Tento rok mám prakticko-vzdelávací. Absolvujem jeden workshop za druhým. Raz to bol Fashion & Beauty workshop by Stanka Hricová a teraz som sa vrátila z Milána, kde som pochytala všetky možné a pre mňa nemožné triky pri beauty retušovaní fotografií. Veľmi som sa tešila, že na pár dní vypadnem z Blavy, vôbec mi nevadilo, že som išla sama. Potrebovala som nabrať síl a inšpiráciu do práce na ďalšom čísle najskvelejšieho magazínu WINK, keďže výrobu prvého čísla sme už úspešne ukončili.

Obvykle, keď niekam idem, je to s mojím manželom, plánujem, kam pôjdeme, čo si pozrieme, kde je sushi reštika, jednoducho nejaký program vždy vymyslím. Tentokrát som to nechala tak. Akurát som si pozrela fotky krásnej katedrály Duomo a to bolo všetko. Vôbec som nevedela, kde ma vysadí šofér autobusu z letiska, ako sa dostanem k tým najväčším módnym značkám. Poviem Vám úprimne, nebála som sa. A to v Taliansku ani veľa ľudí nerozpráva anglicky. Ani raz som sa nemusela nikoho nič opýtať. 
Nastúpila som na prvé metro a vystúpila som presne pred katedrálou. Wau! Bola nádherná. Cítila som sa ako v Benátkach. Katedrála na veľkom námestí s kopou ľudí a ešte väčšou kopou holubov, naokolo obchodíky, kaviarne. Dala som si menšiu prechádzku cez neďaleké hradby, potom naspäť. A v tom som ich objavila!!! MOJE ZNAČKY!!! Odpadla som! Obchody na obchode, Prada ženská, Prada mužská, Louis Vuitton, Gucci, dokonca Gucci kaviareň, všetkooooo! Tešila som sa ako malá, smiala som sa a fotila kooopec selfies. Fakt mi bolo jedno, že som tam sama a s nikým radosť nezdieľam. Len ja a moje značky. To mi stačilo v tej chvíli. :-)))

Ako som išla ďalej, pozerala, kde čo by ešte mohlo byť, objavila som parfumériu. Nebol to len parfuméria, ale RAJ! Raj s desiatimi poschodiami a 800 m2. Od parfumérie som prešla k doplnkom na 2. a 3. poschodí, potom začínala móda. A tam som sa roztopila. Až slzy v očiach som mala. Všetky značky. Všetko som si slobodne ohmatala, aj moju obľúbenú návrhárku Mary Katrantzou, čo som vždy chcela, teda sorry jej skvostné výtvory. ;-) Chápem teraz ešte viac, prečo tie veci stoja toľko. Samozrejme minimálne 50% z ceny platíme len za meno značky, avšak oblečenie, topánky, doplnky sú zo skvelých materiálov, perfektne ušité, čo nám umožňuje ich nosiť zopár rokov v nezmenenom stave.

Tak som chodila poschodiami cez módu pre pánov, deti, osobitné poschodie bolo pre topánky, spodnú bielizeň, ďalšie dve poschodia boli o bytových doplnkoch a najvrchnejšie poschodie plné reštaurácií, kde podávali šampanské Möet. To už som ani nedýchala. Skončila som zase na poschodí s kozmetikou a parfémamy, kde som si konečne naživo mohla skúsiť rúž Dolce & Gabbana, lesk na pery Tom Ford a púder Burberry, čo u nás samozrejme nehrozí. Odišla som nadšená s oranžovo-červeným rúžom D&G za 32 eur. Skoro ma porazilo z tej sumy, ale keď ho miluješ, nie je čo riešiť. Naozaj je perfektný, krásna krémová farba, pekne kryje hneď na prvýkrát, dlho vydrží. Stálo to za to!

Po tomto úlovku som sa ešte motkala medzi značkami a vydala som sa do hotela, ktorý bol asi 20 minút cesty metrom od centra. Keby sa tam nekonal workshop, kvôli ktorému som vlastne prišla do Milána, ubytovala by som sa určite bližšie. Krásna izba, kúpeľňa, dobré raňajky a vlastne všetko dobré.

Workshop dopadol na jednotku s hviezdičkou. Písala som o dušu, taký zlatý taliansky ujo sedel vedľa mňa, nevedel skoro nič po anglicky, ale aj tak sme sa nasmiali. Vypýtal si adresu mojej stránky. ;-)

Počasie bolo otrasné v ten deň, ale na druhý deň, keď som už odchádzala, bolo slnečno a teplúčko.
Tešila som sa domov na môjho skvelého manžela veľmi veľmi, Miláno mi dalo veľa, z čoho budem určite čerpať dllllho. Neviem sa dočkať, keď to všetko poskúšam vo photoshope. ;-)

Skvelú inšpiráciu na www.ocarujuca.sk.

Vaša Kaja