Kaja Čemová

Vždy som túžila robiť niečo výnimočné. Možno preto som v 14-tich začala hrať na basgitare v dievčenskej kapele. Keďže som sa líčeniu chcela venovať profesionálne, vtedy popri hudbe a škole, urobila som si akreditovaný make-up kurz.

Kaja Čemová

Tu sa začala história Očarujúcej. Dievčatám a ženám som ukazovala, aké je jednoduché rýchlo sa nalíčiť a upraviť s cieľom vyzerať sviežo a pekne po celý deň. Make-up nie je o tom vytvoriť si masku, zakryť všetko a naspäť si tvár namaľovať. Je to zvýraznenie krásy tváre.

Mojím hlavným cieľom bolo venovať sa bežným dievčatám a ženám. Myšlienka sa zapáčila, a tak som sa do toho pustila naplno. Na rozbeh stránky som vymyslela "Súťaž o najočarujúcejšiu tvár", do ktorej sa prihlasovali najmä študentky. Dievčatá sa cítili skvele! Keď som si nedávno prezerala fotky súťažiacich, žasla som nad ich krásou. Boli tak prirodzené, nádherné. Samozrejme photoshop sa absolútne nepoužíval. To bola moja zásada. Fotky bez retuše! 

Po nejakom čase som si uvedomila, že by bolo fajn posunúť sa niekam ďalej a zamerať sa tiež na styling. Pretože krása ženy je v jej celkovom vzhľade. Kurz stylingu som absolvovala v Prahe. Hneď potom som sa pustila do komplet premeny žien od líčenia až po vhodný výber oblečenia. Vybavila som zmluvy s obchodmi, kde sme s mojim tímom mohli požičiavať oblečenie na fotenie. Zohnali sme si fotografov a fičali sme naďalej so súťažou o najočarujúcejšiu tvár (súťažné fotografie boli zamerané aj na celú postavu).

K make-up kurzom, ktoré sa konali pravidelne, som pridala kurzy stylingu, aby sa ženy naučili, aké sú vhodné strihy na ich typy postáv. Každé dievča či žena sa chce páčiť nielen sebe, ale i svojmu okoliu. 

Postupne som sa dostávala k fotografovaniu. Študovala som pózovanie modeliek, fotografickú techniku, retušovanie a vlastne všetko, čo s tým súvisí. Chytilo ma to tak veľmi, že som sama bola prekvapená. Z čoho som sa veľmi tešila, že sa fotky páčili nielen ženám, ale aj mojim kamarátom profi fotografom. Tým, že som sa rozhodla venovať celý svoj biznis bežným ženám, ktoré majú len minimálne skúsenosti s pózovaním pred objektívom, o to ťažšiu úlohu ako fotografka som mala. Musela som ich navigovať, kam sa majú pozerať, ako otočiť hlavu, telo, akú emóciu sa snažiť v tom momente prejaviť. Poviem Vám, je to úžasné, keď vidím, ako je dievčatám dobre pred objektívom, že koľkokrát ja len cvakám a oni pózujú samé.

Počas pôsobenia Očarujúcej sme spolupracovali napríklad s mladou úžasne nadanou speváčkou Simou Martausovou na obale jej druhého albumu "Dobrý deň, to som ja!", ktorý je mimochodom platinový, fotila som fotky na nový album Peťa Cmorika "O tebe", s ďalšími speváčkami, herečkami aj vrámci časopisu Magická žena, nafotili unikátne svadobné šaty španielskeho návrhára Jesus Peiro, spolupracujeme na stylingu so značkou Ozeta a Otto Berg a veľa ďalších úspešných fúzií.

Čo chcem špeciálne spomenúť, je exkluzívna spolupráca s jedinou plus size webovou stránkou na Slovensku www.laperita.sk, ktorá sa venuje ženám s krivkami. Nájdete tu tipy, ako sa obliecť na rôzne príležitosti, ako sa nebáť kombinovať jednotlivé kúsky v šatníku, ako si vytvoriť krásnu postavu, aj keď máte zopár kíl navyše. Jednoduchý a skvelý pomocník pre Vás na každý deň.

Neviem, či to všetky poznáte, ten pocit, keď môžete plniť sny druhým a pritom zároveň aj sebe. Nesmierne som rada, že si každý deň môžem zadeliť čas, ako potrebujem, nemusím si brať dovolenku, keď chcem mať voľno, jednoducho si ho urobím. Toto milujem na svojej práci! Slobodu a robiť, čo naozaj chcem!

Pred krátkym časom som začala spolupracovať s mojou kamarátkou Silviou, ktorá na foteniach líči a robí účesy. Sisa je kreatívny človek, má nápady od výmyslu sveta, môžeme vymyslieť hocičo a skutočne zrealizovať naozaj čokoľvek. Spolu vymýšľame stále nové a nové veci, ktoré nás držia v neustálej motivácii a chuti robiť veci ešte lepšie. Pre Vás robíme naše služby potrebnejšie a Vás na našich fotkách najočarujúcejšie.

Foto: Martin Čema